"Nie ma piękniejszego widoku niż widok czytającego dziecka" Günter Grass

Dnia 11 czerwca w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Wodzisławiu Śl. odbyło sie uroczyste pasowanie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Wodzisławiu Śl. na czytelników Biblioteki. Dzień dzisiejszy był dniem zamykającym cykl całorocznych spotkań z książką w ramach zajęć "Magia Czytania". W trakcie spotkań dzieci miały okazję zapoznać się z Biblioteką – jej zasadami działania oraz bogatym zbiorem książek dla dzieci. Całoroczne spotkania miały na celu zachęcenie dzieci do jak najczęstszego sięgania po książkę. Promocja literatury dziecięcej dla tej grupy czytelniczej miała w większości charakter dobrej zabawy, ale dzieci uczestniczyły również w zajęciach integracyjnych "Godzina Radości", Społecznej Kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz spotkaniach autorskich.

W dniu dzisiejszym w świat książek i biblioteki wprowadziła dzieci, bajkowa postać Franklina, a następnie odbyło się uroczyste pasowanie. Dzieci otrzymały karty biblioteczne, okolicznościowe dyplomy oraz Bajkowy Alfabet. Na zakończenie przygotowany został dla nich słodki poczęstunek.

Dziękujemy pani Barbarze Mecha oraz wszystkim pracownikom Publicznego Przedszkola nr 5 w Wodzisławiu Śl. za otwartość i chęć uczestnictwa w działaniach prowadzonych przez Bibliotekę na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci.