W piątek 8 maja 2009 gościliśmy w naszej bibliotece pisarkę dla dzieci Ewę Stadtmuller i rysownika Łukasza Zabdyra. Nasi najmłodsi czytelnicy z PP nr 3, 5, 6 oraz SP nr 17 spotkali się z kolorowymi bohaterami książek w ramach realizacji projektu "Literacka wiosna nad Odrą" (projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa "Przekraczamy granice").

Pani Ewa bawiła młodych czytelników barwnymi i ciekawymi opowieściami. Razem ze swymi literackimi bohaterami (kukiełkami) królewną, królem, smokiem i zabawnymi zwierzątkami podróżowała po bajkowym świecie literatury zabierając w tę podróż zaciekawionych i zasłuchanych małych przyjaciół. Znajome postaci z książek pojawiały się na kolorowych kartach za sprawą towarzyszącego pisarce rysownika Łukasza Zabdyra, który pięknie malował dla dzieci. Były zagadki, konkursy, słodkie nagrody… a to wszystko w bajkowym i kolorowym świecie biblioteki.

Spotkanie z tak interesującymi gośćmi było dla wszystkich wielkim przeżyciem, ale było też ciekawą zabawą, podczas której dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, poznały wielu nowych bohaterów baśni, bajek i wierszy. Jednak przede wszystkim spotkanie potwierdziło przekonanie, że książka jest przyjacielem każdego dziecka!