Spotkanie Z Krzysztofem Petkiem

Uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych mieli okazję spotkać się z autorem książek przygodowo-sensacyjnych Krzysztofem Petkiem. Pisarz przyjechał do wodzisławskiej książnicy by opowiedzieć o swej pracy. Jest autorem ponad dwudziestu książek dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, jak  również dziennikarzem, podróżnikiem, instruktorem survivalu.

Autor w swoich książkach pisze o cennych wartościach: przyjaźni, poświęceniu, pomocy drugiemu człowiekowi. Inspiracje do swoich książek czerpie z życia, opowieści, dokumentów, różnych źródeł informacji. Bohaterami jego książek są autentyczne postaci, które nie rzadko znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych. Pisanie książek jest jak pisanie reportaży – mówi autor – dostaję informację, sprawdzam, weryfikuję i piszę.

Krzysztof Petek w ciekawy sposób opowiadał o swoich dalekich wyprawach i szkołach przetrwania, dzieląc się z uczniami różnymi anegdotami związanymi ze swoimi podróżami. Podczas spotkania uczniowie zobaczyli film i zdjęcia  autora z wypraw syberyjskich i amazońskich, w których uczestniczył.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – corocznego programu promującego biblioteki i czytelnictwo wśród szerokich kręgów społeczeństwa.