Żywiołowa reakcja i głośny śmiech rozbawionej publiczności towarzyszył aktorom teatru ART-RE z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Doktor Dolittle i przyjaciele". Zabawna fabuła i ekspresyjna gra aktorów, tak wciągnęła młodych widzów, że sami stali się częścią przedstawienia i z wielką pasją oraz zaangażowaniem odgrywali powierzone im role. Dzięki niestrudzonemu i przesympatycznemu doktorowi Dolittle oraz jego przyjaciółce – różowej świńce, spotkanie z przyrodą Afryki i dziką zwierzyną tego kontynentu obfitowało w wiele zabawnych historyjek, na co natychmiast żywiołowo reagowała publiczność – najmłodsi uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych. Przedstawienie odbyło się w ramach cyklu "Bohaterowie naszych lektur".