Pinokio 2

We wtorek 13 maja nasze zaproszenie do biblioteki, po raz kolejny przyjął teatr Art-Re z Krakowa. Aktorzy wystąpili ze spektaklem pt. Pinokio, przygotowanym na podstawie bajki włoskiego pisarza Carlo Lorenzini piszącego pod pseudonimem Carlo Collodi. Jest to opowieść o drewnianym pajacyku, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem. Jednak chęć przygody i poznawania świata okazują się się być bardziej kuszące niż chodzenie do szkoły i nauka. Pinokio lekceważy przestrogi Świerszcza i idzie w świat. Pajacyk, jak to w życiu bywa spotyka na swojej drodze dobre i złe osoby – kierownika cyrku, podstępnego Lisa, kuszącego obietnicami Osław i dobrą Błękitną Wróżkę… Morał tej bajki jest taki, że kłamstwo nie popłaca – że każda prawda jest lepsza od kłamstwa. Miłość i przebaczenie czynią cuda, a w życiu warto godnie i uczciwie postępować.
Opowieść o drewnianym pajacyku bardzo przypadła do gustu młodym widzom. dzieci bardzo chętnie współpracowały z aktorami, ponieważ przedstawienie miało charakter interaktywny. Wszyscy doskonale się bawili. dziękujemy za miło spędzony czas.
Przedstawienie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, a na spotkanie z teatrem zaproszeni zostali uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych (SP nr 1, 3 i 5). Aktorzy teatry Art-Re wystąpili również na naszych filiach w Zawadzie i Kokoszycach, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie Zajęcza Chatka.