Minął właśnie półmetek Tygodnia Bibliotek ,a końca atrakcji nie widać. W dniu dziejszym tj. 13.05.2010 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. gościła Wanda Chotomska. Znana autorka i pisarka książek dla dzieci. Pani Wanda Chotomska gościła w naszej bibliotece poraz kolejny. Tym razem autorka przybliżyła dzieciom swoje dwie najnowsze książki "Muzykę Pana Chopina" oraz "Rodzinną herbatkę". Spotkaniu towarzyszyły mazurki i etiudy Chopinowskie z płyty dołączonej do książki. W trakcie spotkania pani Wanda opowiedziała historię życia i twórczości naszego kompozytora. Przeczytała dzieciom zamieszczone w książce wiersze. W drugiej części spotkania dzieci zasiadające na widowni wybrały się z autorką tramwajem na majówkę. Tym razem wiersze i muzyka, które towarzyszyły wyprawie pochodziły z książki "Rodzinna herbatka". Na koniec pani Wanda odpowiadała cierpliwie i wyczerpująco na pytania, poza "pytaniami matematycznymi". Na widowni zasiedli uczniowie z SP 3, SP nr 17 z Wodzisławia Śl., SP nr 1 z Pszowa oraz uczniowie z SP w Gorzyczkach.

W dniu dzisiejszym dobyło się również spotkanie na jednej z naszych filii – Filia nr 13 Osiedle XXX-lecia w Wodzisławiu Śl. Dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu wysłuchały wierszy recytowanych przez autorkę oraz uczesniczyły wspólnej  zabawie, wyreżysterowanej przez samą autorkę.

Mamy nadzieję, że jeszcze w przyszłości odwiedzi pani Wanda naszą bibliotekę, gdyż zdradziła nam, że ma pomysł na nowe książki.