Głośny śmiech rozbrzmiewał co chwilę w sali multimedialnej biblioteki, gdzie trwało przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Złota kaczka" w wykonaniu aktorów teatru ART-RE z Krakowa. Na widowni zasiedli najmłodsi uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych, którzy przenieśli się na chwilę do starej Warszawy, gdzie toczyła się akcja opowieści.  Śledząc losy biednego szewczyka, który stał się bogaty za sprawą złotej kaczki, dzieci dowiedziały się, że bogactwo nie daje szczęścia, jeśli nie można się nim podzielić z innymi. Dzieci aktywnie brały udział w spektaklu, nawiązując dialog z postaciami występującymi na scenie czy tańcząc z aktorami. Ponadto obserwowały zmiany scenerii, kostiumów i rekwizytów potrzebnych do przedstawienia. Spektakl odbył się w ramach projektu "Książka otwiera nam świat".