Spotkanie Autorskie Z Basią Meder

14 września 2011 r. w sali multimedialnej odbyło się spotkanie z Basią Meder, autorką dwóch książek podróżniczych “Babcia w Afryce” oraz “Babcia w pustyni i puszczy”. W kwietniu 2011 jej książka “Babcia w Afryce” otrzymała nagrodę TRAVELER 2010 w kategorii Podróżnicza Książka Roku 2010, przyznaną przez miesięcznik National Geographic Traveler.
Na spotkaniu autorka opowiadała o swojej 14-miesięcznej wyprawie po 21 krajach Afryki. Pani Basia przemierzyła Afrykę od południa aż na północ używając różnych środków transportu, takich jak autobusy, samochody, mini-busy, pociągi , ciężarówki, łodzie, statki, konie, wielbłądy jak również pokonując setki kilometrów pieszo. Opisom przygotowań do wypraw, wielu niezwykłych przygód i różnych sytuacji, zarówno wesołych jak i trudnych towarzyszył pokaz slajdów i barwnych egzotycznych zdjęć.
Basia Meder od dzieciństwa jest pasjonatką fotografii i podróży. Mieszka w Australii od 30 lat. Myśli o swoim życiu jako ciągłej przygodzie, niestrudzenie podążając za swoimi marzeniami. Wczorajsze spotkanie pełne było pozytywnej energii i wiary w to, że marzenia się spełniają.

Książki Basi Meder można wypożyczyć w Wypożyczalni dla Dorosłych