19 października 2009 w sali multimedialnej odbyło się spotkanie z Łukaszem Dębskim, pisarzem, poetą, autorem książek dla dzieci m.in. "Pociąg z literkami", "Łamisłówka", Wiórki wiewiórki i inne bajki wierszem", "Felicjanek 10".

Łukasz Dębski wspólnie z żoną Anną Kaszuba-Dębską (ilustratorką książek) prowadzi kawiarnię Cafe Szafe, gdzie organizowane są liczne imprezy dla młodych czytelników m.in. spotkania czytelnicze pod patronatem Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom czy warsztaty teatralne.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych SP nr 2, 5, 9 oraz 17. Mogli oni posłuchać ciekawej opowieści o pasjach, zainteresowaniach, źródłach pomysłów do nowych książek oraz twórczości naszego gościa. Spotkanie wzbogaciła prezentacja multimedialna.

Na zakończenie spotkania Łukasz Dębski odpowiadał na pytania młodych czytelników oraz rozdawał autografy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Zwierzęta w tarapatach czyli literackie ZOO" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.