W dniu 2 czerwca w MiPBP w ramach VIII Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom gościliśmy piłkarza MKS Odra , Marcina Kokoszke. Nasz gość przeczytał dzieciom kilka bajek , a następnie odpowiadał na liczne pytania najmłodszych kibiców np. dlaczego wybrał zawód piłkarza, ile lat gra , dlaczego znalazł się w MKS Odra, ile ma dzieci i wiele, wiele innych pytań.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi za udział w akcji głośnego czytania, za cierpliwe odpowiadanie na dziwne pytania naszych milusińskich i mamy nadzieję że przyszłych akcjach prowadzonych przez wodzisławską ksiąznicę możemy liczyć na resztę zespołu MKS Odra.

Akcja głośnego czytania trwa również we wszystkich filiach MiPBP. Na os.XXXlecia w filii nr 13 bajkę wierszem Anny Świrszczyńskiej pt. "Dziwny tygrys" czytała Blanka Chocyk, nauczyciel Gimnazjum nr 2, a uczniowie tego gimnazjum wystawili przedstawienie integracyjne w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 pt. "Calineczka" Zaproszeni goście: przedszkolaki z PP nr 6 i PP nr 19 oraz podopieczni WORiT w Wodzisławiu Śląskim.

Zapraszamy do naszych bibliotek – biblioteki centralnej i filii.