W piątek, 20 listopada, w Bibliotece Śląskiej odbyły się VI Katowickie Prezentacje Biblioteczne. To impreza cykliczna, na której spotykają się osoby związane z książką dla dzieci – pisarze, ilustratorzy, bibliotekarze, nauczyciele, studenci i wydawcy.  Z udziałem zaproszonych gości odbyły się  wykłady, warsztaty i prelekcje, a także koncerty, kiermasze, konkursy i prezentacje dorobku 10 bibliotek powiatowych z woj. śląskiego.

Tematem przewodnim tegorocznych "Prezentacji…" był motyw strachu, omawiany w różnych aspektach – jako cecha, emocja, bodziec, reakcja, stan czy fobia. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Joanna Papuzińska i Jacek Santorski. Fragmenty książek czytali : Paulina Holtz i Artur Barciś, a całość poprowadziła aktorka – Emilia Krakowska.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna również zaprezentowała swój dorobek wśród bibliotek powiatowych województwa śląskiego na wspólnym stanowisku powiatu wraz z  Biblioteką Publiczną Miasta Rydułtowy oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Godowie .

Oprócz wielu słów uznania za pracę z dziećmi, fantastyczne stanowisko wystawowe i zaangażowanie wszystkich bibliotekarzy, nasz bibliotekarz p. Krystyna Szczepańczyk-Styrnol zdobyła specjalne wyróżnienie za najciekawszy strój. Gratulujemy!!!

Kliknij na obrazek, aby przejść do Galerii zdjęć