WODZISŁAWSKIE CHOTOMALIA – ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 marzec kojarzy nam się przede wszystkim z pierwszym dniem wiosny, ale od 1999 roku na ten dzień przypada również międzynarodowe święto poezji. Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Dlatego też, już po raz kolejny Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży z tej okazji przygotowała dla swych najmłodszych czytelników konkurs rysunkowy pt. Wanda malowana oraz po raz pierwszy konkurs recytatorski pt. Rym, cym, cym czyli wodzisławskie Chotomalia. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Poezji w naszej bibliotece poświęcone są pani Wandzie Chotomskiej, autorce wielu utworów poetyckich i literackich dla dzieci. Przypomnijmy, że Wanda Chotomska kilkakrotnie gościła w naszej bibliotece, a z okazji święta poezji pani Wanda przesłała do naszej biblioteki list skierowany do uczestników konkursu, w którym dziękuje za pamięć oraz przesyła pozdrowienia dla wszystkich miłośników jej twórczości.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz konkurs recytatorski odbędzie się 21 marca 2014 o godz. 10.00 w sali multimedialnej. Zapraszamy.