Wodzisławskie Chotomalia

21 marca w sali Multimedialnej naszej Biblioteki odbyło sie uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym i recytatorskim z okazji Światowego Dnia Poezji, który w tym roku poświęcony był w naszej Bibliotece twórczości Wandy Chotomskiej. Na konkurs plastyczny napłynęło 205 prac z wodzisławskich przedszkoli i szkół podstawowych. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła łącznie 32 osoby w dwóch kategoriach wiekowych.

I KATEGORIA   (dzieci w wieku przedszkolnym) :

• I miejsce – Natalia Olszar – PP nr 3
  • II miejsce – Jakub Biczkowski – PP nr 3
  • III miejsce – Zuzanna Dubaj  – PP nr 1   oraz   Oliwia Jabłońska – WPWD “Dziupla

II KATEGORIA      (klasy  I-III)

• I miejsce – Wiktoria Kocur – WPWD Dziupla
  • II miejsce – Anna Słupek – ZSP nr 2
  • III miejsce – Emilia Szłyk – ZSP nr 6    oraz  Paweł Nowak – SP nr 1

W konkursie recytatorskim pt. “Rym, cym, cym czyli Wodzisławskie Chotomalia”, który był skierowany do dzieci w wieku 5-6 lat, wzięło udział 10 przedszkoli. Dzieci zaprezentowały m.in. takie utwory jak: Zbójnicki, Literki, Kurcze blade, Motyle, Spacer z psem. Nagrody otrzymali:

• I miejsce – Iga Nowak – PP nr 6
  • II miejsce – Stanisław Gronowski – PP nr 16
  • III miejsce – Łucja Nowakowska – PP nr 9

Wszystkim laureatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy !!!

Dziękujemy również Wandzie Chotomskiej, która w liście do Biblioteki wsparła nasze działania, kreśląc swoim literackim piórem ciepłe słowa skierowane do organizatorów i uczestników.