Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl.
zaprasza na spotkanie autorskie
z Andrzejem F. Paczkowskim

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 21 LISTOPADA O GODZ. 11.00 W SALI MULIMEDIALNEJ

WSTĘP WOLNY!

Andrzej F. Paczkowski urodził się w 1982 roku w Wodzisławiu Śląskim. Od wielu lat mieszka w Czechach (w Pradze), jest miłośnikiem czeskiej literatury. W roku 2011 debiutował nowelą "Bo moje siostry". W roku 2012 jego trzy opowieści ukazały się w antologiach "Słodko-gorzko",  "31.10 Wioska przeklętych",  "Rok 2012".
Na spotkaniu autor będzie promował swoją najnowszą książkę pt. "Melancholii". Jest to pierwsza część trylogii, traktującej o poszukiwaniu życia wiecznego.

Tomasz od urodzenia panicznie boi się śmierci. Pewnego dnia, jeszcze jako dziecko, przysięga sobie, że nigdy nie umrze i odnajdzie sposób na życie wieczne. Lata mijają, chłopak stroni od ludzi, zatapiając się w świat książek i muzyki. Jego jedynym przyjacielem jest matka. Pewnego dnia wybiera się samotnie do pobliskiego lasu, gdzie niespodziewanie spotyka tajemniczego osobnika odzianego w habit. Przestraszony nieznajomym ucieka. Od tamtej chwili tajemnicza postać pojawia się wszędzie tam, gdzie znajduje się Tomasz. Młody mężczyzna ulega przerażeniu, czuje, że pojawienie się mnicha oznacza wielkie zmiany w jego dotychczasowym życiu. W momencie gdy wreszcie udaje mu się zaakceptować fakt istnienia zjawy, postanawia kolejny raz wybrać się do lasu, by dowiedzieć się o niej więcej. Kiedy dochodzi do spotkania, chłopak dowiaduje się rzeczy o jakich nawet mu się nie śniło. To właśnie on został wybrany do spraw, o których zwykli śmiertelnicy nie mają pojęcia. Otwiera się przed nim perspektywa życia wiecznego…  Tymczasem złe moce już zaczynają obrastać w siłę i ciemne chmury zbierają się nad głową Tomasza. Ktoś czyha na jego życie. Aby wygrać, należy rozwikłać niezwykłą zagadkę, a to dopiero początek całej historii…