W środę, 25 lutego w sali multimedialnej naszej biblioteki odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu na Kryminał Wodzisławski. Gościem specjalnym był Prezydent Miasta p.Mieczysław Kieca. Licznie zgromadzoną publiczność przywitała nietypowa i nieco szokująca scenografia przygotowana przez Teatr Wodzisławskiej Ulicy.

Konkurs miał charakter otwarty, uczestnicy składali prace do 31.01.2009 r. Kryteriami oceny prac były: zgodność z tematem, oryginalność pomysłu, literackie walory tekstu, poprawność językowa. Na konkurs wpłynęły 42 prace, spośród których nagrodzono 3 prace, a wyróżniono 5.

Komisja w składzie: 1.Zbigniew Kalinowski 2.Dorota Nowak 3.Monika Witosz 4.Stanisław Woźnica wyłoniła laureatów konkursu. Są to: I miejsce – Michał Kłosiński (Faust) za opowiadanie „Requiem dla Loslau” II miejsce – Robert Menżyk (Bob) za opowiadanie „Nigdy nie mów nigdy” III miejsce – Szymon Swoboda (Saladyncz) za opowiadanie „Rysy”. Dodatkowo przyznano 5 równorzędnych wyróżnień .

Wyróżnione osoby to: 1.Małgorzata Chwoła za opowiadanie „Pożar w bazie WPK i co z niego wynikło” 2.Monika Żabicka za opowiadanie „Wymarłe miasto” 3.Patrycja Czyż za opowiadanie „Cena sztuki” 4.Lidia Michalska za opowiadanie „Co się stało w małym miasteczku” 5.Jolanta Miśków za opowiadanie „Przysięga”.

Po części konkursowej odbyło się spotkanie autorskie z twórcą kryminałów Mariuszem Czubajem.