Siostra Anastazja 1

Uczta dla duszy i ciała… oto co działo się we wtorkowy wieczór w wodzisławskiej bibliotece! Już od godz. 16.00 tłumnie zaczęli napływać goście do sali multimedialnej biblioteki na spotkanie z s. Anastazją ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Krakowie. Bohaterka wieczoru, przybyła do naszej książnicy w towarzystwie przełożonej – s. Blandyny z Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego dla dzieci głęboko upośledzonych w Jastrzębiu Zdroju, oraz przedstawiciela wydawnictwa WAM, które wydaje książki autorki. Po krótkim zwiedzaniu biblioteki, siostra udzieliła wywiadu mediom – i spotkanie mogło się rozpocząć. W trakcie wspólnej gawędy, toczącej się wokół tematyki kulinarnej, siostra podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, zdradziła tajniki swoich wypieków i recepty na dobre potrawy. Przekazała wiele mądrości życiowych stosowanych zarówno w kuchni jak i w życiu codziennym. Uchyliła rąbka tajemnicy związanej ze snami o ciastach , ukochanych serniczkach, a także wyjaśniła, dlaczego numer 13 jest dla niej szczęśliwy. Ulubionym ciastem jest sernik, któremu potrafi się oprzeć jedynie w czasie postu. Siostra nie stosuje olejków zapachowych, z wyjątkiem dodawanego do maku olejku migdałowego.

W spotkaniu z siostrą wzięło udział ok.150 osób. Poza gawędą kulinarną i licznymi pytaniami, można było kupić książki autorki w promocyjnych cenach wraz z cennym autografem. W Galerii pod Fikusem rozgościł się Jarmark świątecznego rękodzieła, słodkich wypieków oraz przepięknych, świątecznych stroików i ozdób przygotowanych przez kwiaciarnię MARZENA.
Ponieważ wiele osób było zainteresowanych przepisami konkursowych wypieków – bardzo prosimy autorki o ich przesłanie na adres mailowy biblioteki lub kontakt bezpośredni.
Dziękujemy s. Anastazji za przywołanie zapachu nadchodzących Świąt oraz wszystkim paniom, dzięki którym mogliśmy poczuć magię świątecznej kuchni…!