Spotkanie Z Józefem Musiołem 1

Niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem… i jego nowymi książkami. Spotkanie z dr Józefem Musiołem było dla licealistów i gimnazjalistów zaproszonych w poniedziałkowe przedpołudnie do sali multimedialnej biblioteki – niezapomnianym przeżyciem. Człowiek stąd, chłopak z Połomii – obecnie sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, prezes Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie,  niestrudzony propagator śląskości w stolicy…oraz pisarz. O jego dwóch najnowszych książkach mogliśmy porozmawiać 27 października w Bibliotece. “Dramat zaklęty w listach”– to bibliofilskie wydanie listów Heleny Zdziebło-Zdanowskiej z mężem Dominikiem, więźniem politycznym okresu stalinowskiego. Historia ogromnej miłości wbrew przeciwnościom losu i historii, pomimo długoletniej rozłąki oraz trudnych wyborów.

To kolekcjonerskie, limitowane wydanie listów, dla naszej Biblioteki sygnowane jest numerem 22.

“Ramiona Wagi” – pierwsza powieść faktu w dorobku autora. Dylematy moralne sędziego, emocje i wahanie przed podjęciem decyzji które mogą zrujnować życie innych osób. Oczyma sędziego, od wewnątrz analizujemy przypadki oskarżonych o zabójstwa – przyczyny, okoliczności, emocje… i wielką odpowiedzialność sędziego – człowieka, który jednym podpisem decyduje o losach drugiego człowieka.

Stroną graficzną obu książek zajęła się Marta Galisz, której prace towarzyszyły spotkaniu z autorem.