Spotkanie Autorskie Z Marcinem Mellerem

28 listopada 2013 r. w Sali Multimedialnej Biblioteki odbyło się spotkanie z Marcinem Mellerem z okazji wydania najnowszej książki autora „Między wariatami. Opowieści terenowo – przygodowe”. Książka jest zbiorem reportaży autora z wypraw, z okresu kiedy był reporterem „Polityki” i jeździł w miejsca konfliktów: Kaukaz, Afryka, Bliski Wschód. Opowieści wojenne przeplatają się z historiami z życia prywatnego autora.

Podczas spotkania w Bibliotece padały różne pytania dotyczące samej książki, zawodu dziennikarza, uczuć towarzyszących reporterowi wojennemu. Autor z właściwym sobie dowcipem i humorem wspominał różne sytuacje skrajne, wręcz surrealistyczne, czasem na granicy rozpaczy i śmiechu. Książka to zbiór najciekawszych felietonów od lat 90-tych po lata współczesne, gdzie posługując się ciętym językiem i ironią ukazuje paradoksy życia codziennego, politycznego, obyczajowego. Podczas spotkania wspominał lata studenckie, działalność w NZS-ie, Pomarańczowej Alternatywie, komentował  rzeczywistość, dzielił się anegdotami z życia prywatnego. Publiczność licznie zgromadzona na Sali chętnie podjęła dyskusję z autorem, zadając pytania, wyrażając opinie o „Drugim śniadaniu mistrzów” którego gospodarzem jest Marcin Meller, czy komentując grę naszych piłkarzy jako że sam Meller jest zagorzałym fanem Legii Warszawa. Po zakończeniu spotkania można byłoby porozmawiać z autorem, zakupić książkę po promocyjnej cenie i otrzymać autograf autora.