Wilk I Zając Na Wakacjach

Pierwszy dzień wakacji to pierwsze spotkanie dla najmłodszych w ramach akcji Wakacje w bibliotece. Cykl naszych spotkań dla dzieci  rozpoczęliśmy przedstawieniem w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych ART.RE z Krakowa. Dzieci miały okazję zobaczyć spektakl Wilk i zając na wakacjach. W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego Nu, pagadi (Ja ci pokażę) Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela pensjonatu, ratownika i właściciela nadmorskiej smażalni, spotyka się z Wilkiem, który własnie wybiera się nad Bałtyk na upragniony urlop. Wilk jest pewien, że będą to jego najwpanialsze wakacje w życiu bo przecież nie na darmo wziął kredyt na ten cel! Marzenia Wilka są piękne… A jaka okaże się rzeczywistość? Spektakl pełen komicznych sytuacji, słownego humoru, przy okazji uczy dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Świetna gra aktorów, piękna kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawiają u widzów niezapomniane wrażenia.