W poniedziałek 30 maja w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży zainaugurowana została jubileuszowa X społeczna kampania "Cała Polska czyta dzieciom". W ramach inauguracji zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć przedstawienie  "O Czerwonym Kapturku, który szukał księcia"   w wykonaniu uczniów SP nr 2 pod kierunkiem pani Joanny Mańki oraz inscenizację wiersza Juliana Tuwima "Rzepka" przygotowaną przez bibliotekarzy (Urszula Dziura – narrator, Iwona Czorny – postać dziadka). Do wspólnej zabawy dołączyły się dzieci siedzące na widowni, które wcieliły się w postaci pozostałych bohaterów wiersza. Spotkanie zakończyło odczytanie wiersza "Lokomotywa" oraz przejazd barwnego dziecięcego pociągu po Bibliotece. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodycze ufundowane przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Otmuchów" S.A.