• 17 listopada 2015

w sali multimedialnej biblioteki

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

DOSTĘPNE W WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH

Znany śląski kucharz, Remigiusz Rączka wydał książkę kucharską. Rączka gotuje na beztydziyń i świynta, to zbiór receptur kulinarnych. Obok klusek śląskich znajdziemy tu dania sprawdzone, tradycyjne, nowoczesne z polotem oraz przepisy na ciastka i inne słodkości. Zawarte w publikacji przepisy były skrupulatnie wybierane i starannie weryfikowane. Zależało mi na tym, aby książka zawierała najlepsze przepisy – zapewnia autor. W książce znajdziemy ponadto tzw. zielnik, czyli poradnik pomagający w wyborze ziół do poszczególnych potraw. Książkę od 20 listopada można będzie kupić w księgarniach św. Jacka na terenie całego Śląska, w restauracji autora w Wodzisławiu Śląskim oraz na portalu internetowym. W przygotowaniu jest już druga część publikacji kulinarnej wiosna – lato. Znajdziemy w niej przepisy m.in. na przetwory i nalewki.