Książkowa Wycieczka Po Opowiadaniach I Bajeczkach – Spotkanie Autorskie Z Kaliną Jerzykowską

31 maja 2011 r. w ramach projektu “Książkowy zawrót głowy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła Kalinę Jerzykowską. Spotkanie z autorką miało charakter warsztatów teatralnych, w których dzieci siedzące na widowni chętnie wzięły udział. Pisarka odpowiadała na zadane przez małych miłośników literatury pytania. Dzieci dowiedziały się także wielu ciekawostek o jej ulubionych książkach, takich jak: “Kubuś Puchatek”, “Alicja w krainie czarów”, “Dzieci z Bullerbyn”. Pani Kalina opowiedziała również o swoim zamiłowaniu do pisania oraz spotkaniach z czytelnikami. Pod koniec spotkania przedstawiła książkę, którą stworzyła od A do Z.