W czwartek, 5 listopada w sali multimedialnej naszej biblioteki odbyło się spotkanie z Zuzanną Celmer.

Autorka przedstawiła młodzieży problemy niewłaściwego odżywiania, higieny zdrowia, stosunków z rodzicami, a także odpowiedziała na liczne pytania publiczności.

Zuzanna Celmer jest psychologiem i licencjonowanym psychoterapeutą. Odbyła wiele staży zawodowych: dwumiesięczny w USA na zaproszenie Departamentu Stanu, w Finlandii, Szwecji, Francji i wieloletnie szkolenia w byłej Czechosłowacji, w tym ukończyła trzystopniowy kurs hipnozy. Jest licencjonowanym terapeutą małżeńskim, prowadzi terapię indywidualną, świadcząc pomoc w różnorodnych problemach życiowych. 

Jest Autorką ośmiu książek o tematyce małżeńskiej, społecznej i rodzinnej, z których trzy zostały przetłumaczone na języki obce. Od lat współpracuje z różnymi czasopismami, w tym stale z kilkoma tytułami prasowymi. Także z radiem i telewizją. Ukończyła trzyletnie studium podyplomowe filozofii i etyki na Wydziale Filozofii UW oraz półtora roku studiów medycyny chińskiej, dwustopniowy kurs Programowania Neurolingwistycznego, zakończony amerykańskim certyfikatem (master), uprawniającym do stosowania tej metody w praktyce terapeutycznej. Ukończyła także studia gender na UW, gdzie była również wykładowcą.