W poniedziałek zainaugurowaliśmy obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Uczniowie SP nr 2 w Wodzisławiu pod kierunkiem p. Joanny Mańka przedstawili spektakl pt. „Torebka czyli nieoczekiwana zmiana miejsca” (na podstawie tekstu Kaliny Jerzykowskiej). Na widowni zasiadły dzieci z PP nr 3 i nr 6 w Wodzisławiu.
W czasie przedstawienia dzieci stanęły oko w oko z baśniowymi postaciami : Alicją z Krainy Czarów, Muminkami, Kubusiem Puchatkiem oraz Alą i Asem z Elementarza Falskiego.

Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w przygotowanych przez bibliotekarzy w grach, zabawach i konkursach zręcznościowych. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa “Z magicznym pudłem”, podczas której uczestnicy odgadywali za pomocą dotyku zawartość magicznego pudła.
Na wszystkich zgromadzonych czekały słodkie niespodzianki.