Czytelnicy Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży tradycyjnie przygotowywali się na wyjątkowy dzień – 6 grudnia oraz na spotkanie z siwobrodym gościem. Przedszkolaki z PP nr 5 i PP nr 6 chętnie przeszły prawdziwy test sprawnościowy na pomocników Świętego Mikołaja. Uwieńczeniem oczekiwań zarówno dzieci, jak i dorosłych było spotkanie z Mikołajem w środowe popołudnie w ramach cyklicznych zajęć – "Rodzinne czytanie w Bibliotece". Mikołaj mimo niesprzyjającej aury, nie zapomniał o najmłodszych czytelnikach. Odpowiedział na każde, nawet najtrudniejsze pytanie, chętnie wysłuchał wierszyków oraz piosenek specjalnie przygotowanych na tą okoliczność oraz obdzielił wszystkich drobnymi upominkami. Na następne zajęcia z cyklu "Mama, tata i Ja. Rodzinne czytanie w Bibliotece" zapraszamy już w Nowym Roku!