ALEX JOE - CICHA JAK OSTATNIE TCHNIENIE

Powieść „Cicha jak ostatnie tchnienie”, ukazująca się w formie audiobooka w interpretacji Tomasza Bielawca, jest jedną z książek traktujących o przygodach Joe’go Alexa, autora powieści kryminalnych, detektywa-amatora, który całkiem dobrze sobie radzi z rozwiązywaniem trudnych spraw. Joe Alex to także przyjaciel pewnego inspektora policji ze Scotland Yardu – Benjamina Parkera, któremu pomaga rozwiązywać zawiłe zagadki.

Akcja „Cichej jak ostatnie tchnienie” rozpoczyna się w Wydawnictwie Quarendon Press, świętującym właśnie wydanie pięciomilionowego egzemplarza książki poczytnej autorki. Właściciel chce, aby impreza odbyła się w wyjątkowym miejscu, dlatego postanawia kupić stary, stojący na przybrzeżnej skale zamek, gdzie trzysta lat wcześniej popełniono zbrodnię doskonałą. Na uroczystość przybywają najznakomitsi autorzy kryminałów – wśród nich Joe Alex – oraz specjaliści w dziedzinie zbrodni, pragnący zmierzyć się z tajemnicą twierdzy. Niestety już pierwszej nocy w jednej z komnat dokonane zostaje morderstwo, zaś – jak się wkrótce okaże – ofiar niewinnej z pozoru zabawy będzie więcej. Czy morderca ukrywa się w zamku, czy jest nim ktoś z uczestników imprezy, czy może w mRokach zamczyska znów pojawia się zamordowana wieki temu Biała Dama, pragnąca zemsty za opisane w legendzie cierpienie? Która z tych odpowiedzi jest prawdziwa, przekonać się można, zapoznając się z „Cichą jak ostatnią tchnienie” w wersji audio.