LEŚMIAN BOLESŁAW - ALI BABA I CZTERDZIESTU ZBÓJCÓW. BAŚŃ O ALADYNIE I O LAMPIE CUDOWNEJ

Baśnie arabskie z cyklu Baśnie tysiąca i jednej nocy w znakomitym opracowaniu jednego z najwybitniejszych poetów polskich – Bolesława Leśmiana.

Ali Baba i czterdziestu zbójców. Na pewno pamiętacie Ali Babę! Nie ma osoby na świecie, która by go nie znała. Zatem przedstawiamy Wam baśń o dobrym rozbójniku Ali Babie i jego kompanach, który natrafia na zaczarowany sezam i mnóstwo skarbów. Przygody Ali Baby to opowieść o mądrości i sprycie, w której dobro zawsze zwycięża nad złem.

Baśń o Aladynie i o lampie cudownej. Daleko w Chinach mieszkał niegdyś leniwy chłopiec imieniem Aladyn. Kiedy stracił ojca, jego matka musiała wyprzedać wszystkie rzeczy z domu, aby mieć pieniądze na chleb i mleko, jej syn bowiem był urwisem, który ani myślał pracować. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy Marudy i Aladyna, gdyby nie potężny czarodziej Roeoender…

Urzekające obrazy Dalekiego Wschodu, legendarne postacie i niesamowite przygody. Magiczny świat czarowników i sułtanów. Zaczarowany sezam pełen skarbów. Bolesław Leśmian zafascynowany orientem ukazuje obyczaje, mądrość, kulturę i filozofię Wschodu. Czyta Hanna Kinder-Kiss.