BAUM FRANK L. - W KRAINIE CZARNOKSIĘŻNIKA OZA

„W Krainie Czarnoksiężnika Oza” ukazuje się w formie audiobooka, w interpretacji Aldony Struzik. Powieść jest jedną z wielu popularnych książek L. Franka Bauma, który był nie tylko pisarzem, lecz także aktorem, hodowcą drobiu czy wreszcie zarządcą teatrów. Jest autorem między innymi pozycji „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Czary w Krainie Oz”, „Dorota i Oz znowu razem”.

Głównym bohaterem tej powieści jest chłopiec Tip, który od kiedy pamięta jest więźniem Złej Wiedźmy. Gdy w końcu ucieka, razem z Dyniogłowym i Drewnianym Koniem, okazuje się, że Szmaragdowy Gród pod władaniem Stracha i Drwala wcale nie jest bezpiecznym miejscem. Kraina jest na skraju rewolty i tylko prawowity władca może zapobiec chaosowi rewolucji.