• 8 sierpnia 2018
BERRY STEVE - COTTON MALONE 11. CZTERNASTA KOLONIA

Cotton Malone, były agent Departamentu Sprawiedliwości, zostaje zestrzelony nad Syberią, a zaraz potem musi stanąć do walki z Aleksandrem Zorinem, człowiekiem wiernym dawnemu Związkowi Radzieckiemu i od lat żywiącym głęboką nienawiść do Stanów Zjednoczonych.
Zanim udaje mu się uciec z Rosji, dowiaduje się, że Zorin razem z drugim byłym agentem KGB planuje udać się do Waszyngtonu. Do ceremonii inauguracji nowego prezydenta pozostają zaledwie godziny. Zorin zamierza doprowadzić do katastrofy, wykorzystując dwa słabe punkty w amerykańskim systemie politycznym: lukę w konstytucji oraz źle skonstruowaną ustawę o sukcesji prezydenckiej.
Rosjanin zdobywa broń stanowiącą pozostałość z czasów zimnej wojny, której istnienie od dawna uważano za mit. W realizacji planu pomaga mu także odkrycie szokującej tajemnicy skrywanej w archiwach Towarzystwa Cyncynatów, organizacji z usług której korzystali niegdyś sami prezydenci. Jej członkowie opracowali trzy plany inwazji na Kanadę, którą Stany Zjednoczone chciały uczynić swoją “czternastą kolonią”.
Rozpoczyna się wyścig z czasem, którego trasa wiedzie od mroźnych, rosyjskich pustkowi, aż pod próg Białego Domu. Podczas tej rozgrywki Malone będzie musiał nie tylko stoczyć bój z Zorinem, ale także stawić czoła swoim najgłębiej skrywanym lękom, które mogą postawić pod znakiem zapytania powodzenie jego misji. Czy Cotton Malone i jego drużyna zdołają uchronić Amerykę przed grożącym jej niebezpieczeństwem? Akcja, historia, spiski i tajemnice, a wszystko to na tle wielkiej amerykańskiej polityki – taką mieszankę potrafi przyrządzić tylko Steve Berry.