• 15 października 2021
Biblioteka BLISKO Dzieci – Grzegorz Kasdepke – 1

15 października nasza Biblioteka gościła Grzegorza Kasdepke, jednego z najpoczytniejszych pisarzy dla dzieci i młodzieży, dziennikarza, laureata wielu nagród. Twórca pisze o wielkich problemach małych dzieci, o ich emocjach i uczuciach. Jest autorem m.in. takich książek, jak: Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu, Kacperiada, Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci czy serii opowiadań o Detektywie Pozytywce. Część tytułów pisarza występuje w kanonie lektur szkolnych.
W trakcie spotkania autor bardzo chętnie odpowiadał na zadawane przez najmłodszych pytania, opowiadał także o początkach własnej twórczości. Dowiedzieliśmy się, skąd czerpie inspiracje do swoich książek i jak wygląda sam proces pisania tekstu. Było to fantastyczne i bardzo wesołe wydarzenie, w którym dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły. Pan Grzegorz składał autografy w zakupionych przez młodych czytelników książkach. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie oraz wydarzenie Biblioteka BLISKO Dzieci odbyły się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury