• 13 października 2021
Biblioteka BLISKO Dzieci - Wojciech Widłak - 1

13 października gościliśmy w Bibliotece Wojciecha Widłaka, popularnego autora dziecięcych opowiadań, m. in. znanej serii o Panu Kuleczce czy Wesołym Ryjku. Podczas spotkania twórca opowiedział najmłodszym o roli wyobraźni w naszym życiu oraz o tym, jak wygląda proces tworzenia książki, a także skąd czerpie inspiracje do kolejnych opowieści. Dzieci dowiedziały się również, jak powstają bajkowe ilustracje. W trakcie spotkania autor czytał fragmenty swoich opowiadań. Na spotkaniu pisarz nie był sam, bo towarzyszyły mu pacynki – bohaterowie jego książek: pies Pypeć, kaczka Katastrofa oraz Ryjek. Po serii wyczerpujących odpowiedzi na dociekliwe pytania przedszkolaków – był czas na pamiątkowy autograf w zakupionej książeczce oraz wspólne zdjęcie.

W ramach wydarzenia Biblioteka BLISKO Dzieci Wojciech Widłak odwiedził Bibliotekę Główną oraz Filię nr 10, która mieści się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Zawadzie.

Spotkania odbyły się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury

Spotkanie w Bibliotece Głównej