• 18 sierpnia 2020
Policja6

We wtorek 18 sierpnia na parkingu przy bibliotece odbyło się spotkanie, na którym gościliśmy dzielnicowego asp. szt. Mieczysława Piotrowskiego, pracującego w naszym mieście. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, ostrożności na drodze czy w trakcie zabaw, oraz o tym, jak wezwać pomoc w przypadku zagrożenia. Dzieci poznały również numery alarmowe służb ratunkowych. Zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie policjanta.

Uwieńczeniem spotkania z mundurowym była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stał na parkingu biblioteki. Każde dziecko mogło usiąść na chwilę za kierownicą lub w tylnej części pojazdu. Ponadto dzieci miały możliwość włączenia i posłuchania sygnałów policyjnej syreny. Pan policjant wszystkim dzieciom wręczył ulotki profilaktyczne i kolorowe odblaski. Na zakończenie spotkania chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z policjantem oraz skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Na następne spotkanie z policjantem zapraszamy już w czwartek!