• 26 sierpnia 2022
Certificate

Z wielką dumą ogłaszamy, że nasza Biblioteka zdobyła wyróżnienie w akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom zorganizowanej przez portal Przystanek Rodzinka, blog parentingowy tworzony przez Marię Rybak – oligofrenopedagog, logopedę i polonistkę, która wraz z mężem i synami pokazują internautom, jak harmonijnie wspierać rozwój dzieci poprzez zabawę, podróże i ciekawą lekturę.

Już na początku chcieliśmy pogratulować wyróżnienia w akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom.
Zaangażowanie, ale i zapewne ogromna pasja pracowników Państwa biblioteki doceniona została przez czytelników. Ci ostatni zazwyczaj są niemymi świadkami trudu bibliotecznego zespołu, jednak dzięki naszej inicjatywie wreszcie śmiało i publicznie mogli podzielić się komentarzami dotyczącymi całokształtu instytucji tak ważnych w życiu młodego człowieka.
Akcja #bibliotekaprzyjaznadzieciom prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwracała uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej.
Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy aż 170 bibliotek! Radość jest ogromna, ponieważ zarówno ilość, jak i jakość zgłoszonych bibliotek przerosła nasze oczekiwania!
Na profilu Przystanku Rodzinka na Facebooku i Instagramie przez cały lipiec można było śledzić akcję, oglądać wybrane biblioteki i ich niecodzienne inicjatywy.
Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, renomowanych wydawnictw książek dla dzieci (i nie tylko), instytucji kultury, ale i polskich artystów. To motywuje nas do regularnego wznawiania akcji, które będzie miało na celu dalszą aktywizację i zachęcenie do odwiedzin bibliotek z dziećmi, a przy tym promocję czytania z dziećmi od najmłodszych lat.

O szczegółach akcji piszemy na blogu https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/