• 14 grudnia 2018
Biskupska Grażyna - Skorpion Z Wydziału Terroru

Cała prawda o akcji policyjnej w Magdalence. Skorpion z wydziału terroru jest kobietą – wyjątkowo uzdolnionym oficerem dochodzeniowo-śledczym. Pnie się po szczeblach kariery, by objąć kierownictwo najbardziej elitarnego wydziału Komendy Stołecznej Policji.

Słuchacz staje się świadkiem ujęcia sprawców zabójstwa Tomka Jaworskiego, rozpracowania gangu żoliborskiego i wyłapania tak zwanych terrorystów spożywczych. Uczestniczy w oczyszczaniu stolicy z band wymuszających haracze. Bierze też udział w akcji w Magdalence, a później przeżywa z bohaterką niekończący się proces – posadzona na ławie oskarżonych, na którą wysyłała najgroźniejszych przestępców ostatniego 25-lecia, zostaje oczyszczona z zarzutów.

Grażyna Biskupska – młodszy inspektor policji w stanie spoczynku. Współtwórczyni i naczelnik Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, a także naczelnik Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej. Przedstawiciel policji w pracach Stałej Grupy Eksperckiej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych ds. Zagrożeń Terrorystycznych. Członek Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 2957