• 24 lutego 2019
BURNETT FRANCES HODGSON - MAŁA KSIĘŻNICZKA (z Szafy żyrafy)

“Mała księżniczka” to wersja audio musicalu zrealizowanego przez Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu na podstawie popularnej powieści F.H.Burnett. Libretto napisane przez Agatę Miklaszewską (autorka „Metro”) opowiada o Sarze Brewe – córce angielskiego oficera przebywającego w Indiach, która po śmierci matki zostaje umieszczona w Londynie na Wzorowej Pensji dla Panien Panny Minchin. Jest tam traktowana jak księżniczka, otoczona aureolą bogactwa i egzotyki. Ale kiedy nagle umiera jej ojciec i nie ma kto płacić za szkołę, dziewczynka nagle staje się pomywaczką, wyzyskiwaną bezlitośnie przez właścicielkę pensji. Ponieważ nie ma nikogo bliskiego, musi mieszkać na poddaszu pensji i ciężko pracować na swoje utrzymanie. W tym trudnym okresie Sara zachowuje się godnie i dzielnie… Ta wzruszająca opowieść ubarwiona jest znakomitą muzyką autorstwa krakowskiego kompozytora Adriana Konarskiego.

1. Uwertura
  2. Nie zapomnij