BURNETT FRANCES HODGSON - TAJEMNICZY OGRÓD
Tajemnicza i czarująca historia pewnej krnąbrnej osóbki, która trafia do ukrytego przed okiem ciekawskich ogrodu. To, co tam znajdzie, odmieni ją na zawsze…

Rozpieszczona córka wysokiego urzędnika brytyjskiego, przebywającego z rodziną w Indiach, z dnia na dzień zostaje sierotą – oboje rodziców Mary Lennox umiera podczas epidemii cholery. Opiekę nad dziewczynką przejmuje jej wuj Archibald Crawen, ale i on pozostawia ją samą sobie, wysyłając do ponurej angielskiej posiadłości. Dziecko zdane na łaskę służby, która nie zamierza się nad nim użalać, zaczyna się powoli zmieniać. Niebagatelny udział ma w tym także intrygujący, otoczony murem ogród przyciągający Mary jak magnes. Kiedy w końcu dziewczynce udaje się do niego dostać, pozostaje jej do odkrycia jeszcze tylko jedna tajemnica: kto krzyczy nocami w wielkim, ponurym domu i dlaczego służący nie pozwalają jej poznać tej dziwnej osoby?

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 120, 553