CHMIELEWSKA JOANNA - KOCIE WORKI (słuchowisko)

Jubileuszowa powieść Joanny Chmielewskiej zbudowana została wokół ludzi i spraw, które przez lata kształtowały biografię pisarki. Tytułowe kocie worki znajdują się w Danii, u najbliższej, najważniejszej przyjaciółki powieściowej Joanny, a także realnej aż do bólu przyjaciółki od serca „prawdziwej” Chmielewskiej – czyli w posiadłości Alicji. Krąg bohaterów występujących na kartach „Kocich worków” częściowo odtwarza grono osób, jakie znacznie wcześniej, bo w końcówce szóstej dekady minionego stulecia, zgromadziło się u tej samej Alicji w duńskiej rezydencji, usytuowanej w podkopenhaskim BirkØred. „Kocie worki” stanowią znakomity przykład zastosowania reguł „jasnego” kryminału w praktyce. Przykład kunsztowny, gdyż niejednoznaczny.

Realizacja: Teatr Polskiego Radia.
Obsada: Magdalena Zawadzka, Dorota Landowska, Jacek Braciak, Rafał Mohr, Marzena Trybała, Ewa Kania, Paula Kwietniewska.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 1619