CHMIELEWSKA JOANNA - KROWA NIEBIAŃSKA (słuchowisko)

Kolejna z humorystycznych powieści kryminalnych. Tym razem akcja toczy się w kasynie. Elunia, próbując swoich umiejętności w kasynie, naraża się mafijnym bossom. Jeśli zaczniemy się jej dobrze przyglądać, okaże się, że jest wplątana w intrygi kryminalne już od dawna. W jakieś znikające z kont bankowych pieniądze, wymuszenia i groźby karalne… A wszystko to okraszone dowcipem, autoironią i wnikliwą obserwacja polskiej codzienności. Trudno się nie roześmiać. Nie brakuje tu zabawnych scen, czy celnych powiedzeń.

Na podstawie powieści „Krowa niebiańska” wysnuć można wniosek, że prawdziwe szczęście w grach hazardowych mają osoby, jak by tu delikatnie powiedzieć… niezbyt mądre? Odrobinę głupawe? Kretynki? Chyba tak. Sceny, w których Elunia odkrywa uroki hazardu i wpada w jego szpony, budzą z jednej strony niedowierzanie, a z drugiej lekką nadzieję. Bo może wystarczy trochę zgłupieć i szczęście zapewnione? Najbardziej jednak bohaterka powieści jest denerwująca, kiedy bezmyślnie i nachalnie pcha się w podejrzane sytuacje.

Realizacja: Teatr Polskiego Radia.
Obsada: Joanna Trzepiecińska, Krzysztof Wakuliński, Kazimierz Kaczor, Barbara Kałużna, Antoni Ostrouch, Eugenia Herman, Zbigniew Suszyński, Zygmunt Sierakowski, Włodzimierz Press, Antonina Girycz, Jan Pęczek.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 1620