CHMIELEWSKA JOANNA – PRZEKLĘTA BARIERA Cz. 2 (słuchowisko)

Druga część przewrotnej, lekkiej powieści Joanny Chmielewskiej w formie słuchowiska. Oto historia, której nie należy traktować poważnie. Autorka wykorzystuje fascynujący od lat ludzkość motyw podróży w czasie. Wraz z postaciami będziemy przemieszczać się między XIX i XX wiekiem, obserwując podobieństwa i różnice obyczajowe. Fascynujący, choć napisany z przymrużeniem oka obraz relacji międzyludzkich. W jaki sposób hrabina Katarzyna Lichnicka, młoda wdowa, przeniosła się z XIX do XX wieku? Czy odnajdzie się we współczesnych realiach? Konfrontacja dwóch różnych światów, dwóch odległych epok. A przy tym romans, sprawy spadkowe, trup w tle i morderca, który poluje na główną bohaterkę.

Realizacja: Teatr Polskiego Radia.
Obsada: Maja Ostaszewska, Waldemar Barwiński, Anna Dereszowska, Krzysztof Gosztyla.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 1487