CHMIELEWSKA JOANNA - WIELKI DIAMENT Cz. 1 (słuchowisko)

Powieść detektywistyczna, że boki zrywać ze śmiechu. Diamenty podobno są najlepszymi przyjaciółmi kobiet. W tej fabule kryminalnej Wielki Diament przechodzi głównie przez damskie dłonie. Mamy tutaj też podróż przez Indie, Anglię, Francję i Polskę. To ciekawa saga rodzinna, gdzie trup ściele się dość gęsto. Sięgamy do kilku pokoleń wstecz, by poznać całą gamę barwnych postaci… Kto tak naprawdę posiada słynny klejnot? Marzenie o kamieniu rzucającym błękitne błyski prześladuje wielu, choć głównie są to kobiety.

Jest to pierwsza część słuchowiska w formie nagrań na płytach CD.

Realizacja: Teatr Polskiego Radia.
Obsada: Krzysztof Gosztyła, Henryk Talar, Andrzej Ferenc, Krzysztof Banaszyk, Jacek Jarosz, Monika Kwiatkowska-Dejczer, Anna Seniuk, Marta Chodorowska, Stanisław Brudny, Aleksander Bednarz, Julia Kołakowska, Elżbieta Kijowska, Paula Kwietniewska, Kazimierz Kaczor, Paweł Szczęsny, Włodzimierz Press, Łukasz Lewandowski, Izabela Bukowska, Agnieszka Judycka, Sławomir Holland, Janusz Zakrzeński, Adam Woronowicz, Krzysztof Wakuliński.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 314