CHMIELEWSKA JOANNA - WSZYSCY JESTEŚMY PODEJRZANI (słuchowisko)

Główna bohaterka pisze powieść sensacyjną. Gag goni dowcip, humor rywalizuje z zabawnymi sytuacjami, a to wszystko z magicznym tłem – pomieszaniem rzeczywistości ze światem nadprzyrodzonym. Diabeł w jej powieści niby ma kopyta i rogi, ale jednocześnie siedzi za deską kreślarską, a Janusz nawet podejrzewa, że ukradł mu zerownik. W pracowni architektonicznej podczas pracy trupem pada Tadeusz Stolarek, instalator sanitarny. Jego śmierć, bez wątpienia wywołana ręką osoby trzeciej, wprawia całą pracownię w zdumienie i szok, ale bynajmniej nie w żal, bo jak się okazuje każdy z kolegów zza biurka posiadał z nieboszczykiem zatargi, skrycie ukrywane i kompromitujące. Kto zabił? Jeden trup – wiele powodów i chętnych do zlikwidowania nieprzyjemnej osoby.

Realizacja: Teatr Polskiego Radia.
Obsada: Agata Kulesza, Agnieszka Warchulska, Krzysztof Banaszyk, Andrzej Ferenc, Kacper Kuszewski, Marcin Troński, Krzysztof Kowalewski, Krystyna Kozanecka, Ewa Serwa, Waldemar Barwiński, Mirosław Konarowski, Wojciech Machnicki, Piotr Bąk, Katarzyna Pawlak, Andrzej Chudy, Katia Paliwoda, Piotr Bajor, Tomasz Marzecki, Andrzej Mastalerz, Paweł Szczesny.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 1493