• 17 lutego 2016
Drugie życie Czyli Tajemnica Tekturowej Rolki – Ferie W Bibliotece 12

Trzeciego dnia Ferii w Bibliotece, dzieci biorące udział z w zajęciach plastycznych podarowały drugą szansę… zwykłym szarym tekturowym rolkom. Zamiast wyrzucić je do kosza na śmieci, dzieci wykorzystały kolorowy papier, klei, nożyczki i… po oklejeniu rolek, dodaniu paru szczegółów, takich jak uśmiechnięta głowa, plamki, trawa, kwiatki, powstały wesołe żyrafy, jak z prawdziwego ZOO. Praca wykonana z pozornie niepotrzebnych rolek będzie mogła służyć dzieciom jako przybornik na kredki, mazaki, który z powodzeniem można postawić na biurku. W trakcie naszych trzydniowych spotkań dzieci odkryły nowe możliwości wykorzystania odpadów, a tym samym zmniejszenie ich ilości w przyrodzie. Był to ostatni dzień zajęć w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Jutro czeka nas jeszcze spotkanie z Teatrem Art-Re z Krakowa i Doktorem Dolittle, a w przyszłym tygodniu zapraszamy dzieci na wakacyjne spotkania do Działu Muzycznego.