Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze znanym rysownikiem – satyrykiem Edwardem Lutczynem, które odbędzie się 6 maja 2008 r. o godz. 13.00 w „sali niebieskiej” Biblioteki ( I p.).

Edward Lutczyn – -polski artysta plastyk o rozpoznawalnej kresce. Wystarczy spojrzeć na rysunek, plakat – od razu wiadomo – Lutczyn.Człowiek, któremu zawdzięczamy uśmiech, refleksję i milsze spojrzenie na życie. Zilustrował 130 książek, wydał siedem zbiorów własnych rysunków satyrycznych. Współpracuje z wydawnictwami polskimi i niemieckimi, z czasopismami od “Playboy’a” do “Świerszczyka” bawiąc dzieci i rozweselając rubasznie tych – nieco starszych. W jego dorobku znajdziemy i serię pocztówek, i serię plakatów, projekty scenograficzne dla teatrów, seriali animowanych, projekty okładek i “…wielkie duże mnóstwo” dobrego, inteligentnego humoru. Edward Lutczyn miał ponad 60 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 120 wystawach zbiorowych. Wielokrotny laureat Złotej, Srebrnej i Brązowej Szpiki.