• 16 maja 2022
Festyn - Fantastyczna Biblioteka - Wioska Fantasy - 1

W sobotę, 14 maja słoneczny Park Miejski w Wodzisławiu Śląskim zamienił się pełną magii wioskę fantasy. Wszystko za sprawą festynu, który mieliśmy przyjemność zorganizować wraz ze Stowarzyszeniem Nasz Wodzisław w ramach wydarzenia Fantastyczna Biblioteka. Dzięki Grupie Inicjatyw Twórczych – Fort Larp Czyżowice został zorganizowana gra fabularna Kto kupi Birhofen?, którą poprowadzili Mistrzowie Gry: Jarosław Bech oraz Dawid Legierski. Wzięło w nim udział 30 osób, m. in. uczestnicy środowych i czwartkowych spotkań laropwych, które miały miejsce w naszej Bibliotece. Osoby chętne mogły skorzystać również  z warsztatów walk bronią białą i łuczniczych czy kuglarskich.

Nie zabrakło także wielu innych atrakcji. Każdy mógł udać się na konną przejażdżkę, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni “Mustang”; wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach, wspólnym budowaniu makiety naszej fantastycznej wioski z Pracownią Wydarzeń (makietę można zobaczyć w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży), tańczeniu belgijki i tańca maltańskiego czy tworzeniu szmacianych laleczek pod okiem p. Sylwii Mandziuk. Malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, tatuaże, balony i mydlane bańki, podobnie jak gry, zabawy i zagadki literackie cieszyły się ogromną popularnością wśród maluchów.

Impreza zakończyła się niesamowitym przedstawieniem. Licznie zgromadzeni uczestnicy festynu zobaczyli pokaz fireshow, w którym wystąpił Wodzisławski Sztukmistrz 2021, Jan Dudek, racząc publiczność zapierającymi dech w piersiach ognistymi sztuczkami. Zrobiło się naprawdę gorąco.

Serdecznie dziękujemy naszej bibliotecznej załodze oraz Partnerom i współorganizatorom festynu i wydarzenia Fantastyczna Biblioteka, a są to:

• Stowarzyszenie Nasz Wodzisław,
  • Grupa Inicjatyw Twórczych – Fort Larp Czyżowice – Panowie Jarosław Bech i Dawid Legierski,
  • Pan Jan Dudek,
  • Pani Sylwia Mandziuk,
  • Pani Dominika Jastrzębska,
  • Pracowania Wydarzeń,
  • Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni “Mustang”,
  • Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim
  • Pilsner Pub,
  • Lodziarnia Rybnickie Lody Rzemieślnicze.

Wydarzenie Fantastyczna Biblioteka odbyło się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury

Warto nadmienić, że wydarzenie Fantastyczna Biblioteka jest jednym z trzech zwycięskich projektów konkursu na inicjatywy lokalne Projektu Biblioteka BLISKO Ciebie, które zostało zorganizowane również w ramach Tygodnia Bibliotek.

FIRESHOW