• 21 lutego 2019
Ferie 2019 Mini

Zimowe ferie już za nami. Czas na podsumowanie akcji FERIE W BIBLIOTECE. Tegoroczne spotkania dla dzieci rozpoczęliśmy bajkowo i teatralnie. 11 lutego dla najmłodszych wystąpili aktorzy teatru KRAK-ART z Krakowa  przedstawiając opowieść o sympatycznym detektywie, który wyrusza w podróż po całym świecie, aby rozwiązać zagadkę zaginięcia swojej przyjaciółki Koko. Spektakl DETEKTYW ZAGADKA, rozpoczął tym samym cykl spotkań dla dzieci pod tytułem BIBLIOTECZNE BIURO ŚLEDCZE, organizowany przez pracowników Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Pierwsze spotkanie BIBLIOTECZNE BIURO DETEKTYWISTYCZNE pozwoliło dzieciom wczuć się w rolę małych detektywów, czyli łamać szyfry, rozwiązywać zagadki, szukać tajemnych miejsc w bibliotece. Kolejne zajęcia TAJEMNICA MODY, to czas na projektowanie pięknych kolorowych masek na… ostatnie spotkanie w pierwszym tygodniu ferii, czyli TAJEMNICĘ BIBLIOTECZNEGO KARNAWAŁU. Zakończyliśmy cykl pięknym, kolorowym balem karnawałowym z wieloma niespodziankami. Nasza propozycja na drugi tydzień zimowych wakacji to zajęcia muzyczno-plastyczne inspirowane muzyką klasyczną organizowane przez pracowników Działu Muzycznego. Na początek JEZIORO ŁABĘDZIE i prace plastyczne inspirowane baletem Piotra Czajkowskiego. Kolejny dzień, muzyka Sergieje Prokofiewa i KOPCIUSZEK. Dzieci zabawiły się w projektantów mody, tworząc stroje balowe dla Kopciuszka i księcia. Trzecie spotkanie, inspirowane było muzyką Piotra Czajkowskiego do baletu ŚPIĄCA KRÓLEWNA. Na tych zajęciach dzieci wykonywały przepiękne kolorowe obrazki do zawieszenia na ścianie, przedstawiające bajkowe zamki i pałace. Na zakończenie cyklu spotkań muzyczno-plastycznych niespodzianka dla wszystkich dzieci i przedstawienie pod tytułem ZŁOTA KACZKA w wykonaniu aktorów KRAK-ART. Widowisko niezwykle barwne, pełne humoru i zwrotów akcji, uczące najmłodszych, że w życiu liczy się nie bogactwo materialne ale dobro, pracowitość, szacunek dla innych, otwarte i szczere serce. W czasie ferii dzieci mogły również odwiedzić naszą Czytelnię i zagrać w gry planszowe w ramach spotkań z cyklu GŁOWĄ I KOSTKĄ. Obok propozycji spotkań i zajęć dla najmłodszych organizowanych w bibliotece głównej, również pracownicy naszych filii zaproponowali dzieciom ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu: głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, gry planszowe i inne.

Z naszej tegorocznej propozycji Ferii w Bibliotece skorzystało ok. 550 osób (473 dzieci i 76 osób dorosłych). W centrali oraz filiach odbyło się łącznie 25 wydarzeń. W ich organizację zaangażowanych było 18 osób. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i spotkaniach. Mamy nadzieję, że sprawiły Wam wiele radości.