• 20 stycznia 2021
Na Zdjęciu Są Dwie Książeczki O Tytułach "Dziadek". "Babcia" Położone Na Bujanym Fotelu W Towarzystwie Pluszowych Misiów.

Nadszedł czas podsumowań. W ramach akcji FERIE W BIBLIOTECE ONLINE odbyło się pięć spotkań. Dodatkowo rodzice mogli dowiedzieć się, jak aktywnie spędzić czas z dziećmi podczas ferii, czytając nasze “polecajki”. Informujemy, że „Zimowe Bajkoczytanki” można cały czas odtwarzać na naszym facebooku. Jeśli lubicie słuchać zimowych opowieści, zapraszamy!

Podczas tegorocznych ferii zimowych zorganizowaliśmy także konkursy dla dzieci: plastyczny „Babciu, Babciu coś Ci dam…” oraz literacki „Moja ulubiona książka na ferie to…”.

Wyniki konkursu plastycznego „Babciu, Babciu coś Ci dam…”

Wszystkie laurki, których zdjęcia nadesłaliście na skrzynkę e-mailową, mają swój urok. Kolorowe, klasyczne, w serca, z kopertą, wyklejane czy z odbitymi dłońmi… Wszystkie są przepiękne, wykonane od serca dla swoich Babć i Dziadków. Łącznie otrzymaliśmy 16 prac. Komisja jury jednogłośnie zdecydowała o wyróżnieniu wszystkich! Młodych uczestników konkursu plastycznego prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kontakt ze strony Biblioteki w celu ustalenia terminu odbioru nagrody. Wystawę zdjęć można zobaczyć w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży do 12 lutego 2021.

Wyniki konkursu literackiego „Moja ulubiona książka na ferie to…”

Napisanie, nawet krótkiej recenzji książki to niełatwa rzecz! Ale nasi uczestnicy świetnie sobie dali radę, dlatego za odwagę nagradzamy wszystkie nadesłane prace! Te niedługie – napisane odręcznie przez najmłodsze dzieci oraz te od młodzieży, która bardzo profesjonalnie podeszła do tematu. Wszystkie recenzje można przeczytać w Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w holu Biblioteki. Czekamy na Was do 12 lutego 2021.