GUTOWSKA-ADAMCZYK MAŁGORZATA - MARIOLA, MOJE KROPLE

Lekka, zabawna, przekorna powieść autorki bestsellerowej Cukierni Pod Amorem.

Listopad 1981. Pracownicy teatru w małym miasteczku żyją swym codziennym życiem: stoją w kolejkach, pędzą bimber, hodują świnię, drukują nielegalne ulotki celem obalenia ustroju, a w chwilach wolnych próbują sztukę, której premiera ma 12 grudnia uświetnić zakończenie manewrów Sojuz ’81. Nic dziwnego, że w tym rozgardiaszu niechcący prowokują wprowadzenie stanu wojennego.

Dziejąca się w światku artystycznym Mariola… przenosi nas w czasy, w których teatr był prawdziwszy od życia: czasy istniejącego realnie, a nie do uwierzenia PRL-u. Michał Ogórek

Zwariowana komedia w klimacie filmów Barei. Zabawne dialogi w znakomitej interpretacji, słucha się z przyjemnością i sentymentem. Czyta Wojciech Adamczyk.