GUZOWSKA MARTA - MARIO YBL 3. WSZYSCY LUDZIE PRZEZ CAŁY CZAS

Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez całe życie, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas. Czy na pewno? A może nikomu nie zależy, żeby poznać prawdę…

Słynny antropolog Mario Ybl udaje się na wyprawę archeologiczną do Grecji. Zamiast słonecznego pejzażu – rodem z katalogu turystycznego – zastaje szarość wiosennej Krety: mroczne ulice, przez które przemykają ubrane na czarno kobiety, niewielki wykop, po którym hula lodowaty wiatr, wilgotne, pachnące kurzem muzeum. W ruinach starożytnej świątyni znaleziono szkielet człowieka. Mario podejrzewa, że składano tam ofiary z ludzi. Szybko okazuje się jednak, że góry i wioski współczesnej Krety kryją więcej złowrogich tajemnic niż świat antyczny… Czyta Roch Siemianowski.