• 17 lutego 2021
JAGIEŁŁO JOANNA - JAK ZIARNKA PIASKU

Filmuję wszystko. Wiem, że nie zdążą. Uśmiecham się. Bo chcę, żeby taką mnie zapamiętali. Uśmiecham się, bo czuję ulgę. Niedługo to wszystko się skończy.

Anna i Nina były jak dwie krople wody. Albo dwa ziarnka piasku. Identyczne. Papużki nierozłączki, które wiedziały o sobie wszystko. Kiedy Nina zdecydowała się na desperacki krok, Annie rozsypał się świat. Teraz składa go na nowo, kawałek po kawałku, i próbuje wyjaśnić, co właściwie się wydarzyło… Tylko czy będzie w stanie znieść prawdę?

Powieść otrzymała tytuł Książka Roku 2018 w kategorii literackiej za książkę dla młodzieży w 31. edycji konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Czyta Donata Cieślik.

Są książki dla młodzieży, które powinni przeczytać również dorośli – rodzice, opiekunowie, nauczyciele… Pisząc tę powieść, autorka inspirowała się wydarzeniami sprzed kilku lat, kiedy to 14-letnia dziewczyna popełnia samobójstwo, rzucając się pod koła pociągu. Dlaczego piękna, młoda i lubiana nastolatka postanawia zakończyć swe życie? Odpowiedź znajdziecie w tej fikcyjnej historii o dwóch przyjaciółkach – Annie i Ninie. MoWi, lubimyczytać.pl

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 3782