• 10 listopada 2022
Paweł Wakuła, Spotkanie Autorskie - 1

W czwartek, 10 listopada, gościliśmy w naszej Bibliotece autora książek dla dzieci, Pawła Wakułę. Twórca jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej. Uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Jego zbiór opowiadań Co w trawie piszczy został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, historyjki o Leśniczym Piątku powstały z inspiracji i pod patronatem Lasów Państwowych. Pomysłodawca dziecięcego cyklu historycznego Zdarzyło się w Polsce, jak i bestsellerowych opowieści o władcach Polski – Jagiełło pod prysznicem.

Podczas spotkania nasz gość opowiadał o kulisach pracy rysownika,  o własnych książkach i historiach ich powstania, jednocześnie rysując bohaterów swoich opowieści. W opowiadania wplatał legendy, a także gawędy o chochlikach, nimfach, rusałkach i innych stworach. Zapraszamy więc do Biblioteki po tytuły Pawła Wakuły!

Pisarz chętnie odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania i dzielił się z nimi swoim doświadczeniem zawodowym. Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów, po które ustawiła się długa kolejka czytelników.

Wydarzenie odbyło się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury